Buzoienii, invitați la teatru, de Dragobete
Consiliul Județean Buzău și Teatrul George Ciprian promit că duminică seară vor avea parte de un show total, un spectacol de comedie dezinhibat, actual, spumos și inedit și vor avea parte de multe surprize.
Spectacol, voie bună, antren, situații, personaje și întâmplări inspirate din realitate, de care oamenii râd fără rezerve, fără limite și fără pauză. Asta promit buzoienilor, duminică, 24 februarie, de Dragobete, Consiliul Județean Buzău care, împreună cu Teatrul George Ciprian, invită buzoienii, la ora 18:00, la spectacolul „O ZIC DIN VIAȚA MEA”, un spectacol original creat de Toni Grecu și actorii Serviciului Român de Comedie. O invitație directă la râs și relaxare, un show total, un spectacol de comedie dezinhibat, actual, spumos și inedit.
Organizatorii promit că și anul acesta, la finalul spectacolului, îndrăgostiții, dar nu numai ei, vor fi invitați în foaierul teatrului unde cuplurile care vor dori, vor primi diplome de căsătorie pentru 1 zi, pe care le vor înmâna președintele Consiliului Județean, Petre Emanoil Neagu și directorul Teatrului „George Ciprian”, Gina Chivulescu.
„Anul trecut am oferit multe certificate de căsătorie temporară. S-au reînnoit jurăminte, s-au legat destine iar unii s-au căsătorit pentru o zi doar în glumă. Oricare ar fi motivul, noi vă oferim și anul acesta certificate la finalul spectacolului! Dacă sunteți născut pe 24 februarie este, din nou, un motiv de sărbătoare. Așadar, vă asteptăm să fiți alături de noi!”, a declarat Gina Chivulescu.
Sărbătoarea aduce și alte surprize pentru îndrăgostiți. Organizatorii au decis ca rândul A (lângă scenă) să fie rezervat cuplurillor care dovedesc că s-au căsătorit în data de 24 februarie, în orice an, care vor avea acces gratuit la spectacolul trupei Serviciul Român de Comedie.
„Anul trecut am avut surpriza plăcută de a avea în sală spectatori care sărbătoreau peste 30 de ani de căsătorie chiar pe data de 24 februarie”, a subliniat Gina Chivulescu, care și-a exprimat speranța că și anul acesta vor fi prezente multe cupluri căsătorite de Ziua Iubirii.
Certificate de căsătorie temporară, șampanie, prăjituri, candy bar dar și alte surprize vor fi oferite de Consiliul Județean Buzău.
Totodată, directorul teatrului buzoian garantează că îndrăgostiții vor beneficia de o ședință foto gratuită la „Poarta lui Dragobete”, iar fotografiile vor fi realizate de fotograful teatrului, Ion Tăbăcaru și postate ulterior pe pagina de Facebook a teatrului.
Cei prezenți duminică la teatru vor avea parte și de șampanie, prăjituri, candy bar dar și alte surprize oferite de Consiliul Județean Buzău.